Avrupa Vatandaşlarının Doğaya Karşı İşlenen Suçlara Karşı Girişimi’nden bir mesaj
Bu e-mail tam olarak görüntülenemiyor mu ?
Tarayıcınızda veya choose a different language.

End Ecocide on Earth Konferansı

13 Ekim Pazartesi günü, ‘Ecocide’ geçmişini ve ne anlama geldiğini, ‘Ecocide’ ın sağlık, yerel haklar, çevre güvenliği, adalet ve daha pek çok konuyla olan ilişkisini tanınmış konuşmacılar ve uzmanlardan dinleyeceğiz. Yasal alandaki son gelişmeler, dahası ‘Brüksel Sözleşmesi’ ve Roma Yasası’ ndaki düzeltmeyi anlatacaklar. Ve tabii ki, Avrupa’ nın her yerinden benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışmak, ilham verici sohbetler etmek için de eşsiz bir fırsat olacak!

14 Ekim Salı günü,genç Avrupalılar European Citizen’s Initiative (ECI)’ i geliştirmenin yollarını tartışmak için karar yapıcılarla tanışacaklar. Bu etkinlik ECI tarafından düzenlenmiştir. Çalıştay boyunca vatandaşlık girişimlerinin karşılaştığı zorlukları keşfedecek ve gelecekte daha çok girişimin faydalanacağı çözüm önerileri üreteceğiz . Gençlerin ECI ‘ e uyumu sorusuna özellikle odaklanacağız .

Etkinlik ücretsiz ve herkese açıktır, tarihini kaydedin ve 18 Eylül’ e kadar kayıt olun! Daha fazlası için, bloğumuzu ziyaret edin.

Sadece gönüllülük temelinde çalıştığımızı bu fırsatta bir kez daha hatırlatalım. Finansal kaynak eksikliklerine rağmen pek çok görevi tamamlamayı başardık, ancak hala konferans için bazı eksiklerimiz mevcut: materyaller, seyahat, sigorta, gıda, oda rezervasyonları… Eğermaddi olarak bizi desteklemek isterseniz, çok minnettar olacağız! Bağış hakkındaki tüm ayrıntılar . Katkınız fark yaratabilir.

COP21 UPDATE

Son sayımızı kaçıranlara: 2015 Aralık’ta Paris’te yapılması planlanan İklim Değişikliği Konferansı (veya COP21) ‘ nda birleşik bir güç yaratmak için sivil toplum organizasyonlarından oluşan oldukça büyük ve heyecan uyandıran bir girişime dahil olduk.

70 STK’ dan 200 katılımcı ilk hazırlık toplantısında yerini aldı. Temsilcimiz Valerie Cabanes, iki gönüllümüz George Menahem ve Prosper Akata’ yla End Ecocide on Earth's COP21 yol haritasını ve diğer organizasyonları , Çevre ve Sağlık için Uluslararası Adalet Çağrısı’ na davet eden Brüksel Sözleşmesi’ ni sundu. Ayrıca Roma Yasası’ nda düzeltme yapmaya hazırlanan uluslarası uzman grubumuzun görevlerini ve yöntemlerini anlattılar. Çalışmamız büyük ilgi topladı. Sizlerle de paylaşmak istediğimiz bazı ilgi çekici adımlar:

İlk olarak; Friends of the Earth Nigeria, COP21 etkinliklerinde Shell’ e karşı bizimle sahte bir duruşma düzenlemek istiyor. Ülkelerinde meydana gelen çevre felaketimağduru olmuş/olmakta olan insanları duruşmanın tanıkları olarak getirebilecekler. İkincisiyse, Avrupa’ da ‘Ecocide’ ın meydana geldiği yerlerden Paris’ e yıldız şeklinde bir yürüyüş planlıyoruz. Bu hepinizin üzerinde düşünmesine ihtiyacımızın olduğunu göstermek, büyük bir sivil hareketlilik ve gerçek bir fark yaratmak için harika bir fırsat. Gönüllü gücümüze katılın! Sonraki hazırlık toplantımızınsa Mart 2015’ te Tunus’ ta olması planlamakta. Çok yakında daha ayrıntılı bilgi verilecek..

21 Eylül ‘ de Tarihteki En Büyük İklim Yürüyüşüne Katıl!

Eylül’ de, BM İklim Krizi Zirvesi için dünya liderleri New York’ a geliyorlar. BM Genel Sekreteri Ban Ki-­moon hükümetleri iklim değişikliyle başetmek için iddialı bir küresel sözleşmeyi desteklemeye teşvik ediyor. Küresel bir hareketlenme başlayacak - size en yakın etkinliği buradan bulabilirsiniz..

İspanyol Süper Gönüllümüz! Annalivia

Bu ay size takımımızdaki süper kahramanlardan birini sunmak istiyoruz – Annalivia Connolly Tek başına İspanyolca Facebook sayfamızı yönetmesinin yanında, İspanyolca çevirilerden sorumlu, festivallerde End Ecocide’ ı temsil etmekte ve yeni partner organizasyonlar edinmekte. Ayrıca, küresel sosyal medya takımının hayati bir parçası. Haberlerimizin, çağrılarımızın tüm fanlarımıza ve destekleyicilerimize yayıldığındanemin olabiliyoruz. Aşırı çevrimiçi meşgul halinden ötürü, yerel etkinlikler, toplantılar düzenlemeyeyse hiç fırsatı yok. Ancak kendine özgü bazı el yapımı End Ecocide dilekleriyle işyerindeki tüm meslektaşlarını imza toplamaya ve farkındalığı arrtırabilecek X-mas kartpostalları yapacak zamanı buldu. Ona yardım etmek isterseniz, katlmanız ve takımı genişletmeniz bizi çok sevindirir! Annalivia ile iletişime geçmeniz yeterli (annaliviaconnolly@gmail.com).


Şubat’ taki toplantımızda uluslararası ekip ve Annalivia (sağda)

Doğa Karşıtı Suçları Durduralım! Her Destek Değerli!

Copyright © 2014, www.endecocide.org, All rights reserved.
You have received this email after registering your interest
in supporting us at www.endecocide.org
 unsubscribe from this list