Avrupa Vatandaşlarının Doğaya Karşı İşlenen Suçlara Karşı Girişimi’nden bir mesaj
Bu e-mail tam olarak görüntülenemiyor mu ?
Tarayıcınızda açın..
End Ecocide in Europe

Avrupa yeni parlamentosunu seçecek - Daha çok EKO olacak mı ?

Avrupa Parlamentosu seçimleri önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Biz de pek çok ülkeden adaylara yasa teklifimizi destekleyip desteklemediklerini sorduk.Şimdiye kadar, birçok ülkeden 30’u aşkın aday bu fikri desteklediğini açıkça ifade etti. Görseli inceleyin ,belki onlardan birini seçersiniz! Yasa teklifimiz hakkında söylediklerini okumak isterseniz, haftalık haberler içeren blogumuzu ziyaret etmeye devam edin ;)

Gençler ABD’yi suçluyor

ABD ‘nin dört bir yanından gençler,hükümetin geleceklerine verdiği büyük zarardan dolayı şikayetçi. Hükümetin böylesine önemli bir konuya yaklaşımındaki beceriksizliğin, anayasal haklarının ihlali olduğunu iddia ediyorlar.

"Gençliğin sağlığı, hükümetin insandan kaynaklı iklim değişikliğine karşı koymadaki başarısızlığından doğrudan etkileniyor, ve hükümet karbon salınımlarını hızlıca düşürme konusunda derhal harekete geçmedikçe gençlik geri alınamaz bir zararla karşı karşıya gelecek: Doğal kaynakların çöküşü ve büyük ölçüde yaşanmaz bir vatan" diye yazıyor şikayette. "Ulusumuzun eylemsizliği yüzünden harekete geçmek için çok dar bir vakit kaldığını bize ‘en iyi’ bilim anlatıyor... Her gecikme, şikayetçiler ve gelecek nesiller için geri dönülmez ve kabul edilmez sonuçlar doğuruyor."

Şikayet ayrıca belirtiyor, hükümet atmosferik karbonu 350 ppm nin altına düşürmek (yüzeyin ısınması sanayi öncesi dönemle kıyaslandığında 1° Celsius tan az bir ısınmaya karşılık geliyor) için nihayet şimdi bir planlama yaparsa, en kötü etkiden kaçış mümkün olacak.

Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Ayın Doğa Karşıtı Suçu : Slovenya’da Arıların Kitlesel Ölümü

Slovenyalı arı kolonileri, tarımda fitofarmasötiklerin aşırı kullanımından dolayı yeniden kitlesel miktarlarda öldürüldükleri için büyük bir tehlikede. 2011’de Slovenya’da neonikotinoidler grubuna ait Clothianidin denilen bir insektisidden dolayı yine büyük bir koloni çöküşü olmuştu. Neonikotinoidler, 1700lerden beri pestisid olarak kullanılan ve ölümüne sebep olduğu hayvanın merkezi sinir sistemine etki gösteren, nikotine kimyasal olarak benzer insektisidlerdir.

Göreceli olarak sabit olan arı kolonisi sayısına rağmen Slovenya’da iki yılda bir tüm arıların neredeyse 30%unda kayıp meydana gelmektedir.Bu yıl henüz arı sezonunun başı bile değilken, Nisan’da , arıcılar büyük kayıplarla çoktan karşı karşıyaydılar.Yerel çiftçilerin ürünleri için yasa dışı pestisid kullanadığına dair ciddi bir süphe olduğu için, yetkililer bu durumu polisle birlikte yakından soruşturuyorlar.

Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Avusturya’dan End Ecocide Raporu

Avusturya ekibinden KOCAMAN BİR MERHABA ! Merak etmeyin, gelecek sayılarda da sizlere pek çok ulusal ekip ve gönüllülerini tanıtacağız. Geçen yıl 70e yakın kişiyle inanılmaz flashmoblar yapan Avusturya ekibiyse, okullarda yaptığı PEK ÇOK oturumla 1000 den fazla öğrenciyi bilgilendirdi. Bu yıl içinse sıcak bir Mayıs ve Haziran planlıyor!

İşte şu anki çekirdek ekip:

  • Manuela: STKlarla iletişimde olağanüstü bir iş çıkarıyor.Yakınlarda Naturefriends International’dan onay aldı, 43 ülkede temsil edilen ve 500.000 den fazla üyesi olan bir sivil toplum kuruluşu!
  • Markus: Şimdilerde , Weiz ‘daki Andritz şirketinde , Belo Monte’ye( Amazon’daki mega baraj) karşı Mayıstaki büyük protestoyu organize eden sinemacımız!
  • Johannes: End Ecocide Almanya Facebook sayfasını Viyana’dan, çılgın ve daima hayatın pozitif tarafında yönetiyor .Ayrıca Viyana’daki grubu organize etmek ve genişletmek için çalışıyor.
  • Thomas, End Ecocide ‘da bilişim teknolojisinin ruhu ve kalbi. Ekim’de Graz’da gerçekleşecek 2 günlük TTIP konferansını ve tabii ki END Ecocide’ın nasıl daha iyi bir dünya kurabileceğini organize ediyor!
Haziran içinse Chief Raoni’yle bir eylem,belki Andritz şirketi icra heyetinden biriyle bir buluşma ve Belo Monte Doğa Karşıtı Suçu hakkında bir basın toplantısı.Ek olarak 21 Mayıs’ta yerel kampüs sokaklarında imzalar toplanmaya devam edilecek, Crossroads Docu Festival’de ve Südwind Festival’de de şiir yarışması katkısı. Pek çok hareket ve eğlenceyle hazırlanıyorlar ve enerjilerini gezegenimizi kurtarmak için harcıyorlar!

SEN DE BİZE YARDIM ETMEK İSTER MİSİN? MİLYONA ULAŞMAMIZA YARDIM ET ve HERKESİ BİLGİLENDİR ,arkadaşlarından ve meslektaşlarından imzalamalarını iste ve paylaş TAM ZAMANI ŞİMDİ! www.endecocide.org da imzanı at

Aktif olarak bize katılmak ve daha iyi bir dünyanın inşasına yardım etmek istersen - Lucia’ya email göndermen yeterli lucia@endecocide.eu

Doğa karşıtı suçları birlikte durduralım!! Her destek değerli!

Copyright © 2013, www.endecocide.org, All rights reserved.
You have received this email after registering your interest
in supporting us at www.endecocide.org
 unsubscribe from this list