A message from the European Citizen's Initiative to End Ecocide
Is this email not displaying correctly?
View it in your browser.
End Ecocide in Europe

Europa renkasi naują parlamentą – ar jis bus labiau ekologiškas?

Po savaitės Europos Sąjungos piliečiai išsirinks naują Europos Parlamentą. Mes paklausėme kandidatų iš daugelio valstybių, ar jie remia mūsų iniciatyvą. Šiuo metu daugiau nei trisdešimt kandidatų iš kelių šalių aiškiai išreiškė paramą idėjai nutraukti ekocidą. Taigi apsižiūrėkite, ir galbūt pasirinksite balsuoti už vieną iš jų! Jei norite paskaityti, ką jie kalba apie mūsų iniciatyvą, apsilankykite mūsų tinklaraštyje, kur kas savaitę rasite naujienų ;)

Jaunimas paduoda į teismą Jungtines Valstijas

Jungtinėse Valstijose jaunimas padavė į teismą federalinę vyriausybę en masse už jų ateities sugriovimą. Jie teigia, kad vyriausybės netinkamas tvarkymasis su šia svarbia problema yra jų konstitucinių teisių pažeidimas.

Skunde rašoma: „Jaunimo gerbūvis yra tiesiogiai veikiamas vyriausybės nesugebėjimo pripažinti žmonių sukeltos klimato kaitos, ir nebent vyriausybė nedelsiant imsis veiksmų skubiai sumažinti anglies emisijas... jaunimas susidurs su negrąžinama žala: natūraliųjų šaltinių systemų sugriuvimu ir didžia dalimi netinkama gyvenimui valstybe. „Geriausias” mokslas mums sako, kad, dėl mūsų tautos neveiksnumo, dabar turime labai mažai laiko imtis veiksmų… bet koks tolesnis uždelsimas kelia negrąžinamų ir nepriimtinų pasėkmių ateities kartoms grėsmę”.

Nebent veiksmų bus imtasi nedelsiant, besitęsiantis CO2 koncentracijos atmosferoje didėjimas nukreips Žemės klimato sistemą link ir už negrįžtamumo taško, bei sukels pražūtingas pasėkmes jaunimui ir ateities kartoms.

Ieškinys teigia, kad jei federalinė vyriausybė imtųsi veiksmų dabar ir parengtų planą atmosferinės anglies sumažinimui iki žemesnės nei 350 ppm koncentracijos – kas apribotų paviršiaus įšylimą vienu laipsniu Celcijaus virš priešindustrinės temperatūros – blogiausio poveikio išvengimas vis dar būtų įmanomas.

Skaitykite visą straipsnį...

Mėnesio ekocidas: masinis bičių žūvimas Slovėnijoje

Slovėnijos bičių kolonijos – dideliame pavojuje, nes jos ir vėl masiškai žudomos dėl ekstensyvaus agro-chemikalų naudojimo žemės ūkyje. Dar 2011 metais Slovėnijoje didelė kolonija krito dėl insekticido, vadinamo klotianidu, priklausančio neonikotinoidų grupei. Neonikotinoidai yra insekticidai, chemiškai panašūs į nikotiną, kurie naudojami kaip pesticidai nuo vėlyvaus XVIIIa. Jie paveikia gyvūno centrinę nervų sistemą, ir tai baigiasi mirtimi.

Nepaisant palyginti stabilaus bičių kolonijų skaičiaus Slovėnijoje, beveik trečdalis visų bičių žūsta kasmet. Šių metų balandį, kai bičių sezonas dar net neprasidėjo, bitininkai jau susidūrė su didelėmis netektimis. Veterinarijos inspektoriai aktyviai tiria situaciją, glaudžiai bendradarbiaudami su policija – yra įtarimų, jog vietiniai ūkininkai savo javus purškia nelegaliais pesticidais.

Skaitykite visą straipsnį...

Veiksmo ataskaita iš Austrijos

Didžiuuuuulis LABAS nuo Austrijos komandos. Nuo šiol naujienlaiškiuose pristatysime žmones ir nacionalines End Ecocide komandas. Austrijos komanda praėjusiais metais atliko keletą nepakartojamų flashmob akcijų, kuriose dalyvavo iki septyniasdešimt žmonių, suorganizavo DAUGYBĘ informacijos seansų mokyklose (buvo informuota daugiau nei tūkstantis moksleivių), ir žada dar daugiau šį gegužį ir birželį!

Komandos branduolį sudaro šie žmonės:

  • Manuela, kuri atlieka nuostabų darbą kontaktuodama su Ne pelno siekiančiomis organizacijomis (NPO). Neseniai ji gavo oficialią paramą iš Naturefriends International. Ši NPO įsikūrusi keturiasdešimt trejose valstybėse ir turi daugiau nei penkis šimtus tūkstančių narių!
  • Markus, mūsų miltimilijoninių filmų kūrėjas, šiuo metu organizuojantis didelę akciją, vyksiančią gegužės mėnesį Andritz bendrovėje, Weiz mieste, kur bus protestuojama pries Belo Monte (didžiulę Amazonėje esančią užtvanką).
  • Johannes, gyvenantis Vienoje, prižiūri vokišką End Ecocide Facebook’o puslapį. Jo nuotaika visad tik teigiama, ir su pozityviu požiūriu į gyvenimą, jis planuoja didinti savanorių grupę Vienoje.
  • Thomas, End Ecocide IT siela ir širdis. Jis organizuoja didelę dviejų dienų konferenciją spalį Graz mieste apie TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership), Alternatyvų Prekybos mandatą ir, žinoma, apie tai, kaip End Ecocide galėtų prisidėti prie geresnio pasaulio sūkurimo!
Birželį mes sieksime atsivežti Vadą Raoni į Austriją, galbūt susitiksime su Andritz bendrovės valdybos atstovu, ir organizuosime spaudos konferenciją apie Belo Monte nusikaltimą prieš gamtą ir kultūrinį ekocidą. Tačiau mes taip pat dirbame gatvėse, rinksime parašus vietiniame universitete gegužės 21d., pristatysime savo iniciatyvą Crossroads Docu Festivalyje, bei prisidėsime prie poezijos konkurso Südwind festivalyje Graz mieste birželio mėnesį. Daug veiksmo, daug linksmybių su žmonėmis, kurių tikslas yra praleisti daug laiko ir energijos gelbstint pasaulį!

IR TU NORI PRISIDĖTI? PRAŠOME PADĖTI MUMS PASIEKTI MILIJOMĄ PARAŠŲ – PASIDALINKITE, paskatinkite draugus ir pažįstamus pasirašyti. ATĖJO LAIKAS! Pasirašykite čia: www.endecocide.org

Jei norite aktyviai prisideti prie geresnio pasaulio sukūrimo, nusiųskite laišką Liucijai: lucia@endecocide.eu

Užbaikime ekocidą kartu! Kiekviena ranka padeda!

Copyright © 2013, www.endecocide.org, All rights reserved.
You have received this email after registering your interest
in supporting us at www.endecocide.org
 unsubscribe from this list