A message from the European Citizen's Initiative to End Ecocide on Earth
Is this email not displaying correctly?
View it in your browser or choose a different language.

Recent news from End Ecocide

“Lõpetame ökotsiidi Euroopas” petitsioon läheb Euroopa Parlamendis 26. veebruaril arutlusele

“Lõpetame ökotsiidi” liikumisel on hea meel anda teada meie petitsiooni avalikust kuulamisest Euroopa Parlamendis 26. veebruaril kell 16.00.

Meie algatusele oma toetusallkirja andnud üle 182 000 kodaniku, ning toetust on jätkuvalt võimalik avaldada siin.

Kõik huvilised on oodatud kuulamisel osalema ning kui see pole võimalik, siis seda kutset levitama. Peame näitama oma esindajatele, et meie, kodanikud, soovime ökotsiidi lõpetamist ja ennetamist. Isegi kui te ei saa Brüsselis kohal olla, võite võtta ühendust oma parlamendisaadikutega Brüsselis, saata neile kutse ning paluda meie ettepanekut toetada (kui nad soovivad seda teemat arutada, võib edastada meie esindaja Prisca kontaktid prisca@endecocide.eu).

Me oleme esimene registreeritud Euroopa kodanikualgatus (European Citizens Initiative, ECI), kes ei suutnud kokku saada 1 miljonit allkirja, kuid kelle ettepanek läheb siiski parlamendis arutlusele. Enne seda toimub samal päeval ka arutelu Euroopa kodanikualgatuse instrumenti puudutavast seadusandlusest, kuhu ka “Lõpetame ökotsiidi Euroopas” algataja Prisca Merz on panustama kutsutud. (Meie panust kogumikku “Euroopa kodanikualgatus, mis töötab” saab inglise keeles lugeda siit).

Olete oodatud osa võtma mõlemast kuulamisest, mis on avalikud (parlamendihoonessse sisenemiseks on vajalik eelregistreerimine).

Euroopa kodanikualgatuse kuulamine – 26. veebruar, 9:00-12:30, päevakava nähtav siin

“Lõpetame ökotsiidi Euroopas” kuulamine – 26. veebruar, 16:00-16:45 Euroopa Parlamendis Brüsselis

Meie ettepanek Euroopa Parlamendile on keelustada, ennetada ja vältida ökotsiidi, mis on ökosüsteemide ulatuslik kahjustus või hävitamine. Euroopa Liidul on võime vastu võtta vastavaid seadusi, mis kehtiks viiel juhul:

 • Kui ökotsiid on toime pandud ELi alal; või
 • Kui ökotsiidi on toime pannud ELi kodanikud; või
 • Kui ökotsiidi on toime pannud ELis registreeritud ettevõtted, isegi kui tegutsetakse väljaspool ELi; või
 • Kui imporditakse tooteid ELi, mille tootmine põhjustab ökotsiidi ; või
 • Kui ELi pangad ja teised finantsasutused investeerivad ökotsiidi põhjustavatesse tegevustesse, hoolimata tegevuste asukohast.
 • Ökotsiidi seadus põhimõte töötab ning selle üle on arutletud aastakümneid. Kõik, mida vajame, on poltiiline tahe! Näita üles oma toetust osaledes või jagades infot kuulamise kohta.

  Kuulamisele registreerumiseks palume saata oma nime ja organisatsiooni (inglise või prantsuse keeles) hiljemalt 23. Veebruariks e-mailile cases@endecocide.eu. Kui on vajalik nimekaart parlamendihoonesse sisenemiseks, tuleb saata ka oma sünnikuupäev, rahvus ja isikut tõendava dokumendi number, mida tuleb hoonesse sisenedes näidata.

  Jääme rõõmuga teie osalusele lootma!

  Teie “Lõpetame ökotsiidi Euroopas” meeskond


   
  Let’s End Ecocide together!
  Every hand helps!

  Copyright © 2014, www.endecocide.org, All rights reserved.
  You have received this email after registering your interest
  in supporting us at www.endecocide.eu
   unsubscribe from this list